Akcesoria dla gołębi - wyposażenie gołębnika i hodowli.

Każdy hodowca i każda hodowla musi być prawidłowo wyposażona. Najczęściej w wyposażenie składa się karminiki, poidła, grytowniki. Również wyposażeniem technicznym są cele lęgowe, cele rozpłodowe, siodełka spoczynkowe. Każdy sklep dla golebi, który poważnie traktuje swoich klientów musi mieć bogatą ofertę akcesoriów gołębiarskich.

W skład cel lęgowych i rozpłodowych wchodzą ramki (łamane, przesuwne, obrotowe), ruszta metalowe lub drewniane, miski lęgowe, wkłady kokosowe do misek eliminujące stłuczenia jaj.

Wszystkie te akcesoria dla gołębi można zakupić w LuxAnima. W naszym sklepie internetowym dostaniecie wszystko co potrzeba. Ważnym materiałem wyposażenia gołębników jest drewno. Duża część hodowców zaleca wykonywanie gołębnika oraz wyposażenia z drewna. Sugerują, aby omijać wszystkie materiały, które zwierają kleje, lakiery. Również zalecają jak najmniej używania wyposażenia wykonanego z metalu. Również nam się wydaje, że przyjemniej się spędza czas i odnosi wrażenia przytulnego ciepłego pomieszczenia gdzie jest dużo drewna, a nie blacha czy metalowe kraty.

Wyposażenie gołębnika 

Temat szeroki, również bogato opisywany w lekturach branżowych. Każdą budowę gołębnika jak i wykończenie w środku, wyposażenie musimy dostosować do siebie, bo to my będziemy obsługiwać gołębnik, karmić i spędzać czas z gołębiami. Wysokość powinna być dostosowana do naszego wzrostu. Wielkość boksów również, aby łatwiej nam było łapać gołębie. Ptaki będą spokojniejsze, nie będą latać nam nad głową, rozbijać się o ściany. Zaufanie między hodowcą a naszymi pupilami jest bardzo ważne. Relacje gołąb hodowca nadają prym sportu gołębiarskiemu i dodatkową motywację. Również wybór poidła czy ma być zakręcane, czy typu belgijskiego, plastikowe, porcelanowe czy może metalowe? Również karmnik lepszy drewniany, metalowy czy aluminiowy? To wszystko zależy od naszych upodobań, naszego czasu przy obsłudze. Ważnym aspektem jest też obsada gołębi. Pojniki głównie muszą być wystarczające. Karmniki na tyle duże, aby każdy gołąb znalazł dla siebie miejsce do jedzenia. Wieczne walki o pożywienie, przeganianie słabszych młodszych gołębi przez silniejszych starszych ptaków nie podnosi morali i nie powoduje lepszy wyników czy to hodowlanych czy lotowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl